Maija Tukala jatkaa MVL PoPon puheenjohtajana

MVL PoPon vuosikokouksessa 15.9.2023 täydennettiin yhdistyksen hallitusta. Maija Tukala valittiin jatkamaan MVL PoPon puheenjohtajana. Uutena jäsenenä yhdistyksen hallitukseen valittiin aiemmin hallituksen varajäsenenä aiemmin toiminut Kati Kolehmainen.  Lisäksi erovuorossa olleet hallituksen jäsenet Matti Holappa ja Toni Mäkinen valittiin jatkamaan tehtävissään. Hallituksen 2. varajäseneksi valittiin uutena Mira Haukipuro. Kaikki valinnat tehtiin kaudelle 2024-2025.

Haapavedellä pidettyyn kokoukseen osallistui hienosti väkeä: 17 aktiivijäsentä ja yksi eläkeläinen. Kokous oli hyvä ja saatiin aikaiseksi hyviä keskusteluita. 

MVL PoPon hallitus 2024

Maija Tukala (puheenjohtaja)
Mari Uusitalo (sihteeri) 
Tommi Viitala 
Petri Ylioja 
Toni Mäkinen 
Matti Holappa (varapuheejohtaja)
Kati Kolehmainen

1.vara: Tapio Pitkälä
2.vara: Mira Haukipuro